Narva taksojuhid koostavad petitsiooni ja kavandavad protestiaktsiooni keelenõuete vastu

 (59)
Taksod
TaksodFoto: Eero Vabamägi

Narva taksojuhid koostavad petitsiooni ning esinevad teravalt uuenenud ühistranspordiseaduses kirjas olevate, ühissõidukijuhtidele esitatavate keelenõuete vastu. Pealinnas arutatakse samal ajal ühistranspordiseaduse muudatuste jõustamise edasilükkamist.

Narvas küsitletakse praegu suuliselt nii taksojuhte kui sõitjaid.
“Absoluutselt kõik inimesed on selle uuenduse vastu ning nad kõik on valmis selle seadusemuudatuse vastasele petitsioonile alla kirjutama,” rääkis taksojuht Nikolai Kondratov, kes on üks aktiivsemaid ühissõidukijuhte eesti keelt vähemalt B1-tasemel valdama sundiva keelenõude vastaseid.

Ühistranspordiseaduse muudatused jõustuvad järgmise aasta aprillist. Nikolai Kondratovi sõnul võib selle tagajärjel Narvas litsentsist ilma jääda kuni viissada taksojuhti. Taksod on piirilinnas aga väga populaarsed, kuna sõit mööda linna maksab kõigest kaks eurot.

“Tähendab, hakkame töötama nii-öelda mustalt, sest kuidagi peab ju ometi ellu jääma,” tõdes ta.

Praegu arutlevad Narva taksojuhid selle üle, kuidas ja kelle nimele üleskutse koostada. Paralleelselt mõeldakse ka protestiaktsiooni korraldamisele − et kõik taksojuhid sellest osa võtaksid.
“Siis kogunevad umbes kakssada masinat Peetri platsile ning hakkavad seal signaalitama, seisma ja liiklust takistama,” oletas Kondratov.

Loe edasi Põhjarannikust.