Nasva sadamas tuli kai alt välja kaks kalatraalerit

 (1)
soela parvlaeva keretoorik toodi riiast basvale
Nasva sadamFoto: Irina Mägi

AS-i Baltic Workboats uue dokibasseini ehitamise ettevalmistustööde käigus tuli möödunud nädalal kai alt välja kaks kalatraalerit. Üks neist õnnestus eile pika pusimise peale ka veest välja saada.

Baltic Workboatsi kvaliteedijuht Kalle Aeg ütles Saarte Häälele, et Workboatsi jaoks oli tegu üllatusega. Seetõttu otsiti üles mõned inimesed, kes töötasid omal ajal Saare Kaluri kolhoosi remondibaasis. “Nende käest sai natuke uuritud, mida nad mäletavad,” selgitas Aeg.

Kaks amortiseerunud kalalaeva uputati sadamas lainete tõkestamise eesmärgil. Hiljem ehitati kahe laeva ümber ka kai. Baltic Workboatsi kontoris rippuv fotoreproduktsioon on tunnistuseks, et 1975. aastaks oli kai valmis.

Aeg selgitas, et niisugust omalaadset arhitektuurilist võtet otsustati kasutada ilmselt seetõttu, et remondibaas kiiremas korras kasutusse võtta. Nimelt oli tarvis kalurikolhoosi aluseid remontida ja selleks tuli laevad esmalt dokkida ehk maa peale saada. See oli aga keeruline, kuna dokibasseini kõrval puudus toona veel kai.

Loe pikemalt Saarte Häälest.