Onu Eskimo tähistas eile 104. sünnipäeva

 (18)
Onu Eskimo tähistas eile 104. sünnipäeva
104aastane Evald Rooma ehk Onu Eskimo on tuntud legendaarne jäätisetööstur ja Eesti vanim ettevõtjaFoto: Jaana Järveoja

Onu Eskimona tuntud legendaarne jäätisetööstur ja vanim eesti ettevõtja Evald Rooma sai eile 104aastaseks. Väärika tähtpäeva puhul olid Evald Roomat õnnitlema tulnud nii kauaaegsed tuttavad kui ka Tartu linna esindajad koos linnapea Urmas Klaasiga. Õnnesoove ja jäätiseid jagasid Onu Eskimo jäätiseretsepte ja -pärandit edasikandva jäätisetööstuse Balbiino esindajad.

„Tagasivaatavalt võin ma seda öelda, et jäätised ja nende valmistamine on olnud minu elu suurim kirg. Ma ei keela kunagi endale päevas ühte külma maiustust ning külaliste jaoks hoian alati Onu Eskimo jäätiseid külmkapis varuks. Mu meele teeb rõõmsaks, et sain sünnipäeval omanimelisi jäätiseid süüa koos nii paljude heade inimestega, kes mind kaugemalt ja lähemalt õnnitlema on tulnud,“ ütles eakas jäätiselegend Evald Rooma ja lisas tervisetoostiks soovi: „Peaasi, et kõigil oleks hea!“

„Oleme Balbiinos uhked ja tänulikud, et saame Onu Eskimo pärandit hoida ja ka tulevastele põlvedele edasi kanda. Meie Onu Eskimo jäätiste müügiedu on suur ja kõik nii banaani-, vanilli- kui ka vaarikamaitselised koorejäätised on palavalt armastatud. Eelmisel suvel avasime Onu Eskimo kaasabil ka jäätisemuuseumi, mis tutvustab väikestele ja suurtele huvilistele masinaid ja tehnoloogiat, millega Evald Rooma omal ajal Eesti jäätisetööstusele aluse pani,“ ütles Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.