Paide linn ja Koeru vald allkirjastasid lepingu


Paide linn ja Koeru vald allkirjastasid lepingu
Foto: Ilmar Saabas

4. aprillil allkirjastasid Koeru vald ja Paide linn Paide raekojas ühiste kavatsuste protokolli tõhustamaks omavalitsustevahelist koostööd.

Koeru vallavanem Aldo Tamme sõnul ei tea ta, et ühelgi teisel omavalitsusel oleks Paide linnaga analoogset lepingut.

 „Idee allkirjastada Paidega selline ühiste kavatsuste leping oli mul juba neli aastat tagasi. Nüüd sai see teoks tänastest oludest tulenevatega muudatustega," kõneles Tamm. Ta lisas, et igal Järvamaa piirkonnal on kindlasti mingi oma konkreetne eelistus, miks maakonnalinna Paidega enam koostööd teha. „Koeru vallal on ühistöö eelistuseks haridus ja ettevõtlus, lisaks muud teemad."

Paide linnapea Alo Aasma arvates on Paide suurim ühisosa Koeruga see, et soovitakse seista Järvamaa kui terviku säilimise eest. Paide linnavalitsus on valimistejärgselt külastanud erinevaid Järvama omavalitsusi, linnapea sõnutsi ongi vaja teistega kogemusi jagada. „Paljud olulised maakonna elanike heaolu puudutavaid otsuseid tuleb teha omavalitsusteüleselt.

Soovime Koeruga sidemeid tugevdada ning seda, mida teineteiselt õppida, on palju," ütles Paide linnapea Alo Aasma.

Peale hariduse ja transpordi valdkonna hõlmab ühiste kavatsuste protokoll haldusreformi ja omavalitsusteülest koostööd, ühisspetsialistide ja -teenistuste rakendamist, kultuuri- ja spordivaldkonda, välissuhtlust, ühist turismiketti ja ettevõtlust.