Päikesekiirguse üle Eestis kurta ei saa

 (3)
Vallo Valdmann, päikesepaneelid
PäikesepaneelidFoto: Tiit Blaat

Keskkonnaministeerium tunnustas 29. jaanuaril nöödunud aasta parimaid keskkonnategusid ja keskkonnasõbralikke ettevõtteid. Toote või teenuse kategooria võitis OÜ Cityntel Tallinnast, üks kandidaat oli ka Saku vallas tegutsev päikesepaneele valmistav NAPS Solar Estonia OÜ, kirjutab Harju Elu.

“Toodame päikesepaneele, sh valmistame pea kõiki paneelitüüpe, mis põhinevad kristallilisel ränil. Igapäevatöös juhindume keskkonnasäästlikkusest ja parimast võimalikust tehnoloogiast. Erilist tähelepanu pööratame tootmisprotsessis tekkivate jäätmete vähendamisele ja toodete pakendamisele,” seisab ettevõtte lühiiseloomustuses.

“Kandideerisime keskonnasõbraliku ettevõtte tiitlile toodete kategoorias, sest päikesepaneel on edumeelne ja keskkonnasõbralik toode. Auhinda me ei võitnud, kuid võistlus oli huvitav ning võitjad tublid,” ütleb ettevõtte tegevjuht Ander Pukk.

NAPS Solar töötab Tallinna külje all Saku vallas asuvas Tänassilma tööstuspargis aastast 2010. Soomest Eestisse toodi päikesepaneelide tootmine 2001. aastal. “Otsisime allhankijaid, kes suudaks odavamalt ja ektiivsemalt töötada ning leiti firma, kes hakkas tegema allhankeid. Siinse elu edenedes jäi aina rohkem tööd Eestisse ja nii hakatigi juba väiksemaid paneele siin algusest lõpuni valmistama,” selgitab Pukk.

Loe edasi Harju Elust.