Tänavasõiduautodele toimunud ralli oli Pärnumaal neljandaks rahvaralliks, esimene sõideti 2003. aastal kruusarallina. Kell 10 Jõulumäe Tervisespordikeskusest alanud ca 22 kiiruskatse kilomeetriga rallit alustas 71 meeskonda. Kiiruskatsed toimusid Uulus, Suigus Libatses ja Jõulumäel. Kiiruskatsed läbiti karussellsüsteemis kahel korral.

Planeeritud asfaldiralli kujunes esimesel kuuel katsel eespool startinutele sisuliselt talveralliks. Päike soojendas asfaldi ruttu ära ja tagantpoolt tulnud said sõita juba puhtamal rajal. Stardirivis esimestena rajale läinud 4 wd autosid selline olukord ei soosinud ja ralli lõpuks oli parim selle klassi auto alles seitsmendal kohal.

Pärnumaa Rahvaralli absoluudi võidu ja Uno Aava rändkarika võitis Pärnu-Jaagupist pärit Robert Peetson koos kaardilugeja Martin Tomsoniga autol BMW 325i, ühtlasi tähendas see võitu 2 wd suures klassis ning ralli järgselt asuti punktitabelis klassi liidriteks. Absoluudi teise ja 2 wd väikse klassi esimese koha saavutas Honda Civicul viljandlane Kert-Kaupo Kähr koos Vändrast pärit kaardilugeja Viljar Tammaiga. Absoluudi kolmanda ja 2 wd suure klassi teise kohaga lõpetasid ralli Nissan Sunnyga rajal olnud Martin
Kutser
ja Artur Metsare. Eelmisel aastal ralli võitnud Jaan Tammor/ Martin Vihman tegid terve ralli vältel väga kiiret sõitu, kuid Uulu katse teisel läbimisel kaotasid kraavis kinni olles ligemale 9 minutit ja sellega enam kõrgetele kohtadele konkurentsi pakkuda ei suutnud. Enne Jõulumäe katseid noorteklassi liider olnud Sander Siniorg koos Cristen Laosega sõitsid oma Honda Civic Typer- iga Jõulumäe katse teisel läbimisel natuke enne lõppu teelt välja ja katkestasid.

Rajal oli ka kolm autot Lätist, kellest 4 wd klassis sõitnud meest saavutasid Mitšubishi Lancer EVO-ga väga tubli kolmanda koha. 4wd klassis Pärnumaaga seotud sõitjatest saavutasid Riho Mikko/Lembo Mikko Subarul 12. koha ja Jaan Tammor/Martin Vihman Mitšubishil 14. koha. 2wd suurte klassis võitsid Robert Peetson ja Martin Tomson, Alo Põder/Ranno Randma olid 8-ndad, Jüri Jürisaar/ Andro Oviir 9-ndad ja Rainer Schultz/Mati Olde katkestasid.

2wd väikeste klassis senised tabeliliidrid Karel Tölp/Priit Guljajev auto tehniliste probleemide tõttu starti ei saanudki. Pärnumaaga seotud meeskonnad siiski esindamata ei olnud.

Klassi esikoha karika sai Kert Kaupo Kähri kõrval istunud Viljar Tammai, teise kohaga lõpetasid Vändrast pärit Janno Õis koos Freddy Tõnutarega. Janar Tammai/Kauri Tammai katkestasid käigukasti probleemide tõttu ja Kristjan Heamäe/Kristjan Laanemaa sõitsid teelt välja ning katkestasid. Naiste klassis said Monika Tamm/Steven Põder 4. koha. Korraldajate poolt tänan ralli õnnestumiseks kõige enam Jõulumäe Tervisespordikeskust.

Oma enam kui 10 aastase rallide korraldamise juures on see olnud vaieldamatult parimaks võistluskeskuseks! Suure töö tegid ära Halinga , Uulu Mõis OÜ ja Urusalu OÜ radade ülesse ehituse ja maha võtmise juures. Ilma teie abita ei oleks olnud võimalik sellist võistlusrada kokku panna.

Võistlustrass kulges mitmel pool eramaadesse jäävatel teedel ja platsidel, seetõttu suur tänu maaomanikele ja omavalitsustele.

Oma õla panid võistlustele alla teede ehitusega tegelev ValiceCar OÜ, transpordiga tegelev OÜ Suigu Veod, ehitusega tegelev Ronella OÜ, heakorra ning kasvumuldade müügiga tegelev Matogard OÜ, kraanade müügiga tegelev Palgardi Kraanad, põllumajandusmasinate müügiga tegelev A.Tammel, palkmajade tootja GG-Group OÜ, Audi Pärnu esindus ja Dacia autosid müüv Pereauto, rehvimüügiga tegelev Uulu Rehv OÜ, lisaks veel Nurme Teedeehitus OÜ, Arboris OÜ, Uulu Mõis OÜ, Are Vallavalitsus, Halinga Vallavalitsus ja Tahkuranna Vallavalitsus. Veelkord suured tänud Jõulumäe meeskonnale!