Pärsti valla lapsed laulsid päeva päikeseliseks


Pärsti valla lapsed laulsid päeva päikeseliseks
Foto: Karin Kaljuläte

Hingedepäeva hommik Ramsi Vaba Aja Keskuses oli täis siginat ja saginat. Erinevas vanuses laulusõpru ja nende toetajaid oli saal täis. Toimus Pärsti valla laste laulukonkurss, juba kolmandat korda ja ikka rohkearvuliselt osalejaid. Kokku 29 laululast.

III lauluvõistluse žüriisse kuulusid sel aastal Viljandi lasteaed Midrimaa muusikaõpetaja Tuuli Ekbaum, noorte solistide 2012 laureaat ja 2013 aasta duettide konkursi võitja Sandra Kahu, žürii esimehena Viljandimaa kammerkoori dirigent ja Viljandi Muusikakooli solfedžo õpetaja Kadi Ritsing. Lauljad olid tublid ja laulud olid vahvad. Nii mõnigi kaunis lauluhääl ja -sõna tegi žüriil ja publikul meele härdaks. Žürii polnud kiitustega kitsi. Häid nõuendeid ja soovitusi jagati juhendajatele- õpetajatele juba järgmiseks korraks.

Lauluvõistluse paremusjärjestus oli:

4-5 aastased: Loore Mariel Maidla, Lisanna Tiivel, Robert Alp

6-aastased: Kaspar Rahnu, Marten Maidla, Luisa Kasuk

8-aastased: Elsa-Maria Tenner, Helen Parik, Alina Kuznetsova

9-10 aastased: Rico-Andreas Ravel, Anete Leiman, Rasmus Rull

12-13 aastased: Marianne Kiilaspä, Helina Tuudelepp, Janno Oja

Eripreemia julguse ja näitlejameisterlikkuse eest sai Rait Ritson.

Eripreemia lauljakarjääri hea alguse eest kuulus Kevin Naelsole. Publiku lemmikuks hääletati Miamai Jürgens.

 „Tasa, tasa astub hommik....." - nii laulis end nii žürii kui ka saalisviibijate südamesse konkursi võitja, „Pärsti valla laululaps 2013" 8-aastane LAUREEN LUIK, lauluõpetaja Ene Uuland.

Aitäh osalejatele! Aitäh juhendajatele: Ene Uuland, Pille Rego, Ene Raju ja Signe Ristisaar. Suur aitäh toetajatele: Pärsti Vallavalitsus, OÜ Ramsi VK, Elegia OÜ, Liivaku talu, Ramsi Vaba Aja Keskus, Ramsi Lasteaed-Kool Kohtumiseni järgmisel aastal!