Peetri alevikku jõudis üle 600 ratturi


Peetri alevikku jõudis üle 600 ratturi
Foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

29. juulil jõudsid Peetri alevikku ratturid, kes läbisid Fakto Auto Tallinna rahvasõidul 95-kilomeetrise põhidistantsi ja 51-kilomeetrise distantsi. Võistlusteekond sai alguse Tallinnast Vabaduse platsilt ja kulges Rae, Raasiku ja Jõelähtme valla teedel ning lõppes Peetri alevikus.

Peetri kooli esine plats sobis fi nišiks hästi. Sportlased said rahulikult peale pingutust taastuda, end toidu ja joogiga kosutada ning Getter Jaani kontserti nautida.

51-kilomeetrise distantsi tegi läbi ka Rae vallavanem Mart Võrklaev (sõiduaeg 2:12:31), kes võttis sõidus mõõtu oma eelkäija Veigo Gutmanniga (2:12:32). Tegelikult oli Veigost palju abi kogu distantsi läbimisel, tunnistas vallavanem, kelle kogemused rattasõidus on tunduvalt väiksemad kui tema eelkäijal. Vallavanematega koos startisid Rae valla inimestest Enno Harmipaik, Kai Lasn, Einar Ohov, Tarmo Gutmann, Kaja Gutmann ja Madis Sarik.

Fakto Auto Tallinna Rahvasõidule startis 617 ratturit. Koos lastesõitudega võttis võistlusest osa üle 700 osaleja. Parim 51-kilomeetrise distantsi läbija oli Karl Ando Vendelin ajaga 1:19:41 ning 95 kilomeetrit läbis kõige kiiremini Mart Ojavee, kelle sõiduaeg oli 2:18 :48.