Pikhof: IRL - see on nagu Luik, Haug ja Kilk

 (91)
Heljo Pikhof
Heljo PikhofFoto: Hendrik Osula

Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna esimees Heljo Pikhof kahetses, et konsultatsioonid IRLi ja valimisliitude Isamaaline Tartu Kodanik ja Vabakund liiva jooksid, aga IRLi siselõhed muutsid nendega koalitsiooniläbirääkimiste pidamise võimatuks.

"IRL - see on nagu Luik, Haug ja Kilk. Kui igaüks kisub oma poole ja selget sõnumit pole, siis on väga raske koalitsooniläbirääkimisi pidada," rääkis Pikhof. Sotsiaaldemokraatide esimene eelistus Tartus oli laiapõhjaline koalitsioon valimisliitudega, aga kuna neile jäi mulje, et IRL ei toeta täielikult oma linnapeakandidaat Margus Tsahknat, siis ei riskinud nad IRLiga koalitsiooni teha, sest neil polnud kindlust, et IRL suudab kokkulepetes omalt poolt lubatust kinni pidada.

Enne täna kell 16 alanud koalitsiooniläbirääkimisi ei soovinud Pikhof oma positsioone avada, ta kinnitas aga, et sotsiaaldemokraatide soov on kuuluda koalitsiooni, et oma eesmärke ellu viia.

"Meile on hästi olulised lapsed, pered ja mugav transport ja liikumisvõimalused Tartus. Heas korras kõnniteed ja rattateed ja läbimõeldum liiklus auto ja bussiga," selgitas Pikhof. SDE soovib saada Tartus kaks abilinnapeakohta.

Ta ei julgenud enne läbirääkimistele minekut kinnitada, et Reformierakonna, Keskerakonna ja SDE koalitsioon Tartus ka tegelikult tuleb.