Pisike Joel tuli ilmale kiirabiautos: tänu heade inimeste abile saab perekond olla nüüd lapse lähedal

 (5)
ENNEAEGNE LAPS
Foto on illustratiivne.Foto: Ingmar Muusikus

29. detsembril teel Kuressaarde kiirabiautos enneaegsena sündinud ja kopteriga Tallinna viidud pisike Joel kosub lastehaiglas.

“Pojal läheb hästi,” kinnitas kaks ja pool kuud enne õiget aega sündinud pisipoisi ema Mari Täks eile Saarte Häälele. Noore ema sõnul on väike Joel küll intensiivravipalatis kuvöösis, ent kosub iga päevaga ja võtab kaalus juurde. “Pisitasa hakatakse proovima, kuidas ta iseseisva hingamisega hakkama saab,” lausus Mari.

Pisikese Joeli sünni lugu sai suurema kõlapinna tänu pisipoisi isa Fred Martini postitusele Facebookis, kus mees palus abi, et leida Mustamäe lastehaigla lähedal tuba või korter, mida kuuks ajaks odavalt üürida.

“Naise saan haiglasse, kuid ise ei jaksaks kuuks perepalatit maksta,” tõdes Martin oma postituses. Kuna Fredil puudub ravikindlustus, pidanuks ta perepalati eest maksma päevas 90 eurot. “Peaasi, et saan lapse lähedale emagi,” kirjutas Martin. “Laps tähendab meie jaoks kõike. Oluline oleks, et laps tunneks, et vanemad tema lähedal oleks, mitte Saaremaal. Ma tahan, et ta tunneks, et me emaga armastame teda, ja et ta võitleks!”

Loe edasi Saarte Häälest.