PKC sulges Haapsalus uksed: “Aga siin oli väga vahva!”

 (15)
PKC teema Haapsalus
PKC HaapsalusFoto: Andres Putting

Rahvusvahelise kontserni PKC Grupi mullu alanud ümberkorraldused viisid tootmisliinid Haapsalust Serbiasse ja Leetu, kus on töö odavam ja töökäsi rohkem, kirjutab Lääne Elu.

Esmaspäeva õhtul kella poole viie ajal tuleb PKC Haapsalu tehase uksest välja roosas särgis naisterahvas. „Mul on kõik. Vsjoo! Lõpetatud. Aga siin oli väga vahva, ma võin öelda,” ütles ta.

Oma nime ei tahtnud ta öelda. Pärast seda on tehase hoovil vaikus. Ainult 51 tühja rattahoidjat seisab seina ääres. Oodates töölisi.

Eile viisid veoautod Haapsalust minema viimased koormad sisseseadet. Täna ei ole tehases enam ühtegi PKC inimest. Alles aasta tagasi oli see Läänemaa suurim tööandja – 347 inimest palgal.

PKC Eesti juht Lauri Rohtoja ei taha Lääne Elu fotograafi tühja hoonesse pildistama lasta. Kui lubame, et fotoaparaat jääb kotti, saame korra üle ukse vaadata. Ega seal midagi vaadata olegi, 8000 ruutmeetrit tühja tootmissaali. Kõik on puhas ja vaikne. Ei teagi, mida siin varjata. Kas on ruumide sisustus ärisaladus või ei taha hoone omanik Harju Elekter endale negatiivset mainet. Kui tootmine, siis peavad ikka masinad huugama. Siin ei ole aga enam mitte midagi.

Loe edasi Lääne Elust.