Põhjala toidu revolutsioon


Põhjala toidu revolutsioon
Kuressaare Sõnumid

Reedel, 3. augustil kell 20.30 algab merelaval põnev programm nimega „Põhjala toidu revolutsioon", kus kulinaarseid teadmisi ja elamusi pakuvad Dimitri Demjanov (Eesti Kulinaaria Instituut) ja fääri muusik Kristian Blak. Dimitri Demjanov kavatseb oma sõnutsi rääkida Eesti maastikust taldrikul ja asjadest, mis on eesti köögile olulised just tänasel päeval.

Samuti tuleb juttu sellest, mis seob Eesti ja Põhjala maitseid ning Fääri saarte suurepärast kööki. Maitsta saab Põhjamaade klassikat - toorpiimas keedetud turska, karriheeringat ja ka suitsulammast.

Põhjala kööki võib asjatundjate sõnul oma maitsvuse ja omapära tõttu võrrelda maailma tähtsaimate köökidega. Põhjala köök väljendab puhtust, värskust, lihtsust ja eetikat. Roogades kajastatakse aastaaegade vaheldumist ja kasutatakse tooraineid, mis on eriti iseloomulikud siinsele kliimale, maastikule ja eluviisile. Toidu hea maitse on ühendatud kaasaegsete seisukohtadega tervisest ja heaolust. Traditsioonilistele Põhjala toiduainetele leitakse uusi kasutusvõimalusi ning parimaid Põhjala toiduvalmistusviise ja kulinaariatraditsioone rikastatakse ka välismõjudega.

Allikas: Eesti Kulinaaria Instituut