Põlva maavanem tunnustas kaunimate kodude rajajaid


Põlva maavanem tunnustas kaunimate kodude rajajaid
Anneli Sillaste

Võidupüha pärastlõunal tänas ja autasustas maavanem Ulla Preeden Saverna külakeskuses tänavusi Põlvamaa kaunimate kodude omanikke.

2016. aastal pälvisid kaunima kodu eest maavanema tänukirja ja esitati vabariigi presidendile autasustamiseks Anneli ja Henn Sillaste kodu Põlva vallas, Terje Rohi ja Meelis Mälbergi kodu Värska vallas ning Külli ja Kaino Valsi kodu Laheda vallas. Tööstusmaastiku kategoorias pälvis tunnustuse Koidula raudteepiirijaam.

Maavanem õnnitles kõiki Põlvamaa valdade poolt konkursile „Eesti kaunis kodu 2016" esitatud kandidaate ja tunnustas neid tänukaardi, sireliistiku ning riigihalduse ministri Arto Aasa poolt saadetud mastivimpliga.

„Iga kodu on oma nägu, räägib seal elavatest inimestest ning on omanikule kõige kaunim. Selle ilu ja korra loomisel teeme seda ennekõike iseendale, kuid loodan, et ka teiste tunnustus ja märkamine teeb rõõmu,“ rääkis maavanem Ulla Preeden oma tervituskõnes.

1997. aastal president Lennart Meri poolt väljakuulutatud kodukaunistamise aastast on saanud traditsioon, mida viib koostöös maakondadega läbi Eesti Kodukaunistamise Ühendus. Kõik maakonnad ning neli suuremat linna valivad igal aastal välja kolm kõige kaunimat kodu, kes esitatakse Vabariigi Presidendile tunnustamiseks.

Külli ja Kaino Vals