Põlva maavanemaks saab Igor Taro

 (1)
Põlva maavanemaks saab Igor Taro
Foto: Põlvamaa Omavalitsuste Liit

Täna tutvustas riigihalduse minister Arto Aas Põlvamaa omavalitsusjuhtidele uut maavanema kandidaati Igor Tarot.

Praegune maavanem Ulla Preeden lahkub maavanema ametkohalt omal soovil alates 1. juulist 2016. Uue maavanema nimetab ametisse vabariigi valitsus tuleval nädalal, kui Põlvamaa Omavalitsuste Liit on oma seisukoha esitanud.

Igor Taro on lõpetanud Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi ja omandas kõrghariduse Lomonossovi nimelises Moskva Riiklikus Ülikoolis ajakirjanduse erialal. Alates 2015. aastast töötab ta Võrumaa Arenguagentuuris turismikoordinaatorina ja AS Värska sanatooriumis turundus- ja kommunikatsioonijuhina.

Kohtumisel oli Põlvamaa omavalitsusjuhtidel võimalus arutleda tulevase maavanemaga maakonna arengut puudutavatel teemadel ning uurida, millised on tema mõtted ja seisukohad erinevates valdkondades. Räägiti näiteks käimasolevast haldus- ja riigireformist, gümnaasiumide ja põhikoolide säilitamisest, tervishoiust ja haiglatevõrgust.

Taro pidas oma südameasjaks haldusreformi ja sellele järgneva riigireformi mõistlikku läbiviimist Põlva maakonnas ning teenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi säilitamist. „Inimesed ootavad meilt paremaid teenuseid, pädevamaid vastuseid ja sujuvamat koostööd. Praegune halduskorraldus on ajale jalgu jäänud – see pole suutnud peatada linnastumist ega väljarännet. Viimane aeg on midagi muuta. Näeksin hea meelega, et miinimumnõuete täitmise ja kauplemise asemel tekivad meil nii kaasajas väljakujunenud majandussidemete kui ka ajaloolise ja kultuurilise seosega võimekad omavalitsusüksused,“ ütles Taro.

Seotud lood:

Taro rõhutas, et on avatud koostööle Põlvamaa Omavalitsuste Liiduga, kuna see aitab võimendada maakonna seisukohti erinevatel teemadel. Samas juhtisid vallavanemad tähelepanu, et maavanem peaks püüdma vältida riiklikul tasandil omavalitsustega kooskõlastamata otsuste vastuvõtmist ning seisma Põlvamaa arendamise eest tervikuna.

Maavanema ametiaeg kestab viis aastat ning ta esindab maakonnas riigi huve, hoolitseb maakonna tervikliku ja tasakaalustatud arengu eest ning juhib maavalitsuse tööd. Maavanema nimetab ametisse valitsus.