Pommirühma “saagikoristus” algab kevadel


Põhja-Eesti pommigrupp
LõhkekehadFoto: Karli Saul

Viimase nädalaga on Ida-Eesti pommigrupp teinud Vaivara vallas kahjutuks 15 mürsku, 5 käsigranaati ja 2 miinipildujamiini. Sõjaaegne laskemoon ilmub pärast lume sulamist maapinnale ja suurendab demineerijate tööpõldu.

“Meie kõige kuumemad tööpiirkonnad ongi kunagised lahingutandrid ja see tendents on üle Eesti. Seal, kus on peetud suuremaid lahinguid, on ka lõhkekehade leiud palju sagedasemad kui mujal,” ütles Ida-Eesti pommigrupi juht Rauno Raidloo. “Usun, et lahingumoonaga jätkub meil tööd pensionini ja see ei saa ka siis otsa.”

Ida-Eesti pommigrupi peademineerija Ragnar Reiljan tõdes, et väljakutsetevahelisel ajal kammitakse ka ise tõenäolisi leiukohti, ent kõiki alasid ei suudeta ise läbi käia ja seetõttu on suur abi inimestest, kes näiteks koeraga jalutades mõnele lõhkekehale otsa komistavad ja sellest hädaabinumbril 112 teada annavad. “Tänu sellistele inimestele suudame rohkem lahingumoona kahjutuks teha ja selle kaudu ohtu vähendada.”

Eriti suur tõenäosus ja ka oht leida loodusest kahtlasi esemeid on ajal, kui lumi on sulanud ja rohi pole veel tihedaks läinud.

Loe edasi Põhjarannikust.