Postkontor alustab Roiu Raamatukogus

 (1)
Postkontor alustab Roiu Raamatukogus
Pilt on illustreerivFoto: DELFI

Alates 27. augustist alustab Roiu postipunkt tegutsemist Roiu Raamatukogus seoses postiteenuse lepingu sõlmimisega Haaslava valla ja AS Eesti Post vahel. Sarnaselt meie ümberkorraldustele lõpetavad septembri algu-ses tegevuse ka Ilmatsalu ja Konguta postkontorid ning liiguvad samuti frantsiislepingutega kohalikesse raamatukogudesse.

Pole saladus, et postiteenuse tarbijate arv on aastatega tublisti vähenenud. Kui varem saime pühadeks ja tähtpäevadeks hulgaliselt postkaarte, siis nüüd on need asendunud SMSide ja e-kirjadega. See aga tähendab, et vähenevad käibed ja pisemad postkontorid on sunnitud oma tegevused ümber korraldama.

Avatavas postkontoris väljastatakse ja võetakse vastu kirisaadetisi ning postipakke, teostatakse sularahamakseid, võetakse vastu perioodika tellimusi ning kaubeldakse postiteenuse osutamiseks vajalike kaupadega (margid, ümbrikud jne).

Kuna Eesti Posti frantsiiskontorites puudub hetkel veel võimalus pangakaardiga arveldamiseks, siis peavad selle teenuse vajajad arvestama Swedbanki pangabussiga, mille järgmised peatused Roiu kaupluse juures on 23. augustil ning 13. septembril.

„Valla ja Eesti Posti vahelise lepinguga tagame postiteenuse jätkusuutliku pakkumise Haaslava vallas. Meil ei ole mõtet oodata seadusemuudatust, mis suuri kahjumeid kandvad väiksemad postkontorid sarnaselt päästekomandodele lihtsalt likvideeritakse," sõnas vallavanem Priit Lomp.

Teataja toimetus on kindel, et koostöö Haaslava Vallavalitsuse, Roiu Raamatukogu juhataja Elle Kruusi, postiljon Anne Lauri ning AS Eesti Posti vahel toimib tõrgeteta ning soovib kõigile osapooltele edu uue asja käivitamisel!

Postiteenuse pakkumise ajad Roiu Raamatukogus
E, T, N, R 10-14