Müügijuht Aleks Verner rääkis, pruulikoda on Raasikul seetõttu, et vana meie­reihoone kuulub ettevõtte osanikele: „Minul polnud Raasikuga enne üldse mingit kokkupuudet, kuid koht tundus pruulimiseks ideaalne. Alevik asub Tallinna lähedal looduslikult väga kaunis paigas. Ümbruses pole tööstushooneid ja õhk on puhas. Baieri õlle­traditsiooni järgi on kvaliteetse joogi tootmiseks vaja puhast õhku, vett, kvaliteetseid humalaid ja linnaseid.“

Raasiku kasuks rääkisid ettevõtja kinnitusel piirkonna õlletraditsioonid ning puhas põhjavesi: „Ajaloouurijad on välja selgitanud, et Raasiku valla ümbruses on asunud kunagi palju pruulikodasid ja viinakööke. Põhjavesi on siinkandis ideaalselt puhas, kunagised õllemeistrid käisid Raasiku lähedal Kuusalus, et tuua sealt jaaniõlle valmistamiseks allikavett.“

Meiereihoone esimesel korrusel on hõbedakarva pruulimistankid, mis mahutavad korraga 2000 liitrit. Pruulimistankide taga asub ruum, mille aknad avanevad Meierei tänava poole. Sinna ruumi plaanib Aleks Verner teha pubi: „Kuna pruulimine ei võta nii palju ruumi, võiks olla hoonel ka muu otstarve, et elu käiks kogu aeg. Kui siin juba õlut toodame, võiks olla võimalus seda siinsamas ka juua. Pubikülalistel oleks hea võimalus näha läbi klaasi tootmist ehk õlletanke.“

Pubiga koos võiks tema sõnul olla majas ka majutuskoht: „Teine korrus on praegu täiesti tühi. Viimati olid seal korterid, toad on paraja suurusega.“

Ööbimiskohaga baari idee tuli tal välismaa eeskujul: „Riikides, kus pubikultuur on rohkem arenenud, on see üsna tavaline, ainult Eestis pole sellised variandid levinud, kuigi oleks väga mugav, kui pärast mõnusa joogi nautimist saaks minna otse üles puhkama.“

Loe edasi 26. novembri Sõnumitoojast.