Raasiku vallas võib tulla soodusega ja tasuta rongisõit

 (3)
Elroni rong Võhma peatuses
Elroni rongFoto: Kenno Soo

Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi tutvustas vallavolikogu istungil ideed hakata Saue valla eeskujul pakkuma vallasiseste peatuste vahel kodanikele tasuta sõitu ning pikematel lõikudel soodustust.

Raasiku vallavanem Raivo Uukkivi selgitas, et volikogu istungil informatsioonide päevakorrapunktis pakutud sõidusoodustuse ideed tasuks arutada ja huvi korral kutsuda rääkima Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip.

Vallavanem lausus, et idee sai alguse Saue vallast, kus alates 1. septembrist saavad vallakodanikud sõita 2. tsooni piires tasuta, tsoonidevahelisel sõidul vähendatakse piletite hindu.

Raivo Uukkivi märkis, et Andrus Ossip kutsuti mõtet tutvustama ka Raasiku vallavalitsusele. Raasiku valda jääb kolm rongipeatust – Kulli küla, Aruküla ja Raasiku alevik. Kulli peatus asub 2. ja 3. tsooni vahel ning sealt saab Tallinnasse või tagasi 2. tsooni hinnaga ehk täispileti eest tuleb välja käia 1,80 eurot. Raasiku ja Aruküla asuvad 3. tsoonis ning sealt Tallinna vahet sõites tuleb tasuda 2,20 eurot üksikpileti eest. Ühe tsooni piires sõites on hind 1,10 eurot.

Loe edasi Sõnumitoojast.