Rakvere jäi raudteejaama projektirahast ilma

 (9)
Elroni rong Võhma peatuses
Elroni rong Foto: Kenno Soo

Rakvere linn jääb ilma loodetud projektirahast, mille riik eraldab 2016. aastal raudteepeatuste ühendamiseks erinevate liikumisviisidega, kasutades selleks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi rahastust. Samas Tapa saab nimetatud projekti kaudu üle 500 000 euro, aga Kadrina sarnaselt Rakverega mitte sentigi, sest tagantjärele tarkusena selgus, et Tallinna-Narva liini väheste reisirongide tõttu polnud toetuse saamiseks võimalustki.

Veel septembri lõpus oldi Rakvere linnavalitsuses optimistlikud: riiki esindavale SAle Keskkonnainvesteeringute Keskus, mis rahastusprojekti vahendab, esitati vastav taotlus; ehitusprojekt Rakvere raudteejaama ümbruse parklate, bussipeatuse, kõnni- ja kergliiklusteede kohta oli juba paberil ja miski ei paistnud kogu ettevõtmist takistavat. Projekti kogumaksumus oli natuke vähem kui 750 000 eurot, millest linn garanteeris 112 574,78eurose omafinantseeringu.

Arvestati küll võimalusega, et toetussumma võib pisut väheneda, sest tegemist on üleriigilise ettevõtmisega ja kui soovijaid on väga palju, siis on tavaliselt kombeks kõigilt natukene maha kärpida. „Tegelikult see esitatud taotlus oligi juba n-ö säästuprojekt, alguses õhutasid ministeeriumi esindajad meid tegema veelgi suurejoonelisemat asja,“ täpsustas Rakvere linnapea Mihkel Juhkami.

Loe edasi Kuulutajast.