Rakvere sumedas suveöös vuras pea pooltuhat ratturit

 (6)
Rakvere sumedas suveöös vuras pea pooltuhat ratturit
Ain Liiva

Reedel nautis Rakvere Rattaööl rattaga liikumise võlu ja kodulinna ilu pea pooltuhat ratturit. Üheskoos kulgeti linnatänavatel kokku 15 kilomeetrit.

Kell 20.00 Rakvere linnatänavetele startinud viie aastane Leele rääkis finišeerudes uhkelt, et tänavu õnnestus tal rada iseseisvalt ratta seljas läbida. „Eelmisel aastal sõitsin ratta taga toolis. Täna issi natuke aitas kaasa,“ sõnas 15 km läbi vuranud Leele, kiideleldes kui hea on rattaga sõita.

Tema isa Meelise sõnul sõidab nende pere Tallinnast crazy city´sse Rakvere Rattaööle teist aastat. „On olnud aastaid, kus ma olen sõitnud palju rattaga. Viimased paar aastat mitte eriti. Tore on sõita. Siin on hea seltskond ja fun – need kõik koos,“ kommenteeris Rakverest pärit mees, kes on plaani võtnud ka Südasuve Maratonil osalemise.

Rakvere Rattaöö peasekretär Riina Ignatovi ütlusel sujus tänavune rattaöö planeeritult. Ilus ilm tõi kohale pea pooltuhat osalejat ja hulgaliselt kaasaelajaid. „Väga tore, et Rakveres on nii palju rattahuvilisi. Olen veendunud, et tegime Rakvere linnapäevadele väge täis alguse,“ sõnas Ignatov tänades kõiki osalejaid, kutsudes ühtlasi kõiki elamusi ammutama juba järgmiselt ürituselt – Võsul toimuvalt Südasuve Maratonilt.

Rakvere Rattaöö 15 km pikkune rada kulges linna sees rahuliku grupisõiduna, liikumise tempos, u 13-14 km/h. Raja läbimiseks kuluvat aega ei fikseeritud. Eesmärk oli tutvustada rattaga liikumise võlu ja nautida kodulinna ilu.