Rannu kiriku oreli remondi käigus tuli vile seest päevavalgele huvitav leid

 (3)
Rannu kiriku oreli remondi käigus tuli vile seest päevavalgele huvitav leid
Rannu Valla Leht

Nii Rannu kui ka Puhja kirikus on 2013. a. käimas oreli remont. Oreleid restaureerib OÜ Olev Kentsi orelitöökoda, mis loodud 1997. a. Rannu oreli puitviled on restaureeritud ja ootavad orelisse tagasi paigutamist. Seda ei saa teha aga enne, kui kogu orel ära puhastatud. Hetkel on orelimeistril käsil mängutraktuuride remont. Remondi jaoks on toetust saadud annetajatelt, Kultuurkapitalilt ja LEADER Võrtsjärve ühenduse tegevusgrupilt.

Rannu kiriku oreli remondi käigus tuli ühe vile seest päevavalgele 1904. a. „Olewik nr. 2". Meister Olev Kentsi sõnul oli see paigutatud sinna selleks, et madaldada orelivile registrit. Praegune orel valmis 1906. a. vendade Kriisade poolt. Ajalehenumber on aga kaks aastat varasem. Seda saab seletada asjaoluga, et orel on ümber ehitatud eelmisest Rannu kiriku orelist.

Peidus ajalehenumber on olnud tunnistajaks kahele maailmasõjale. Olles kaaslaseks igal jumalateenistusel, mis Rannus Püha Martini kirikus Jumala kiituseks ja ristirahva hingekosutuseks peetud.

TÄHELEPANU! Enam kui sajanditagune „Olewiku" hääl kuulutab ja annab teada järgmist:

6/7 jaan. öösel warastati Ropka wallast Saare talust kaks hobust ära. 1) kollane mära, alla 2. arshinat kõrge, lakk pahemal pool, parem esimene kabi lõhki, tagumine pahem kabi joonik, must lakk ja saba ,hind 100 rbl. 2) Raudjas kõrb ruun,2 arshinat kõrge, esimesed jalad kõwerad, hind 40 rbl. Kes mõlemad kätte toob ehk kindlat teadust annab, saab 30 rbl. waewapalka. Mihkel Rattnik.