Raskemate autode pealevõtmiseks hakkab Ormsö kaasa võtma vähem vett ja kütust

 (16)
Vormsi
Foto on illustratiivne.Foto: Sven Arbet

Möödunud nädalal olid parvlaeval Ormsö koos laeva ehitaja Baltic Workboats ASi, Vormsi vallavalitsuse, vedaja Väinamere Liinid OÜ ja Lääne maavalitsuse esindajad, et arutada Sviby-Rohuküla-Sviby liinil raskeveokite laadimise ja üleveoga seotud teemasid.

Sõiduautode ülevedu läheb väga ladusalt, kapteni sõnul on laev mahutanud ühele reisile korraga kuni 29 sõiduautot. Kahel esimesel nädalal, mil uus parvlaev alustas mandri ja Vormsi vahelise parvlaevaliini teenindamist, jäi aga reisidest maha üks ilma broneeringuta reisibuss ja broneeritud raskeveok, kuna laeva kandevõime ei lubanud rohkem laadungit võtta. Samal ajal oli tekil vaba ruumi ja see tekitas küsimusi, selgitas Lääne maavalitsuse pressiesindaja Kristi Erkmann.

Koosolekul arutleti erinevate võimaluste üle kuidas olukorda muuta. Otsustati, et Ormsöl hoitakse ühe nädala reiside teenindamiseks vajalik kütusevaru (esialgu oli laevas kütust mitme nädala tarbeks). Samuti hoitakse veevarud optimaalsel tasemel. Need abinõud võimaldavad laadida rohkem sõidukeid.

Loe edasi Läänlasest.