Riidekonteinerid Harju- ja Raplamaal koguvad populaarsust

 (27)
Sorteerimissaal
SorteerimissaalFoto: Andres Putting

Aastapäevad tagasi alustas Humana Sorteerimiskeskus riidekonteinerite paigutamist Tallinna. Nendesse konteineritesse saab inimene tasuta ära anda vanu riideid ja kodutekstiili. Mullu detsembris paigaldati esimene konteiner Harjumaale Kiili alevisse, kirjutab Harju Elu.

Kui Kiili oli esimene pääsuke, siis veebruaris paigutati riiete kogumiskonteinerid ka Harku valda Murastesse kohaliku Konsumi juurde ja Jõelähtme valda Loo alevikku. Üks konteiner asub Tallinna ja Rae valla piiril, Peetri Selveri juures. Lisaks on Tallinnast väljaspool konteiner ka Raplamaal Kohilas.

Humana partnerlussuhete juhi Eve Piibelehe sõnul on kogumiskonteineritest huvitatud paljud Harjumaa omavalitsused, kuid nende paigaldamiseks on vaja raha. “Omavalitsused ootavad praegu projektirahade avanemist, et siis otsustada,” ütles ta.

Konteineri paigaldamine pole odav lõbu. Koos transpordi ja paigaldamisega läheb see maksma umbes 1000 eurot.

Kuid kui riideid saab ära anda kõikvõimalikes uus- ja taaskasutuskeskustes, kas inimestel jätkub tahtmist ja riideid, et neid konteineritesse tuua? Piibelehe sõnul said konteinerid hetkega popiks. “Üllatavalt hakkasid inimesed kohe neid kasutama, kui me esimesed Tallinna paigutasime,” ütles ta. “Eks inimesed on reisinud ja näinud, et mujal maailmas on sellised konteinerid tänavapildis täiesti tavalised asjad.”

Loe pikemalt Harju Elust.