Ringide õhtu Parksepa rahvamajas


Kohtumise mälestuseks tehti ringide ühispilt (Foto: Parksepa rahvamaja)
Kohtumise mälestuseks tehti ringide ühispilt (Foto: Parksepa rahvamaja)Eestielu

Parksepa rahvamajal on saanud heaks traditsiooniks korraldada kord aastas ringide õhtu.

Mõte on edendada rahvamaja kaheksa isetegevuskollektiivi liikmete suhtlust ja võimaldada neil oma repertuaari tutvustada, teiste tegemistest osa saada. Osaleda on olnud võimalik kõigil huvitatutel Parksepast Urvasteni.

Seekordne ringide õhtu toimus 14. jaanuaril. Enamik kontserdil kõlanud lugusid oli kollektiivide varasemast repertuaarist, kuid mõned palad olid ka esiette kandes.

Ansamblit Vannamuudu saatis suurenenud koosseisuga kapell Helgi Noormetsa eestvõttel. Muljet avaldas hästi viimistletud repertuaar.

Segaansambel Laanelill Maire Kobini juhendusel paistis silma kolme põlvkonna kooslusega.

Silja Otsari juhendusel tegutsev õpetajate ansambel soovis toreda lauluga head uut aastat.

Ene Lumi juhendataval noortekapellil oli see üks esimesi esinemisi. Sügisel loodud kapellis on enamuses 1. klassi õpilased. Esineti suure rõõmu ja õhinaga.

Kapell Asjapuud esitas hoogsaid valsse ja polkasid. Juhendaja Riho Pähn võis noorte esinemist kuulates rahuldust tunda.

Puhkpilliorkestri Kungla esitatud lugusid iseloomustasid dünaamilisus ja kindel rütm, sellesse andis oma osa ka rahvamaja juhataja.

Linetantsijad Tiina Asi juhendusel tulid välja tõelise üllatusega: tantsu kaudu mängiti maha valge kassi aasta vastuvõtt.

Segarahvatantsurühma Tsuua Sulatsõ ülesastumine viis meid tagasi eelmise Eesti tantsupeo lummusse ja lõpuks kanti ette lustakas „Roosi–Roosi”.

Kontserdi lõpetas Parksepa kooli õpetajate muusikalis– tantsuline etendus „Seitse vanatüdrukut”.

Õhtu jätkus Erja Aropi eestvõttel ühislaulude ja mängudega. Enne lahkumist kinnitati justkui ühest suust: ootame järjekordset ringide õhtut!