Rõõmustavat suguvõsauurijatele


Rõõmustavat suguvõsauurijatele
luup, ostingScanpix

Järjest rohkem inimesi hakkab huvi tundma oma juurte vastu. Sugupuu-uurimine on üks põnev aga aeganõudev tegevus. Millised on võimalused kiiremaks otsinguks Surju raamatukogus?

Kindlasti on paljud suguvõsauurijad kuulnud võimalusest koostada oma sugupuud Internetis www.geni. com. Alates augustist 2011 muutusid portaalis geni.com paljud funktsioonid tasuliseks ja see teade valmistas paljudele geni-kasutajatele suure pettumuse. Hea uudis on aga see, et Surju raamatukogu on liitunud programmiga Geni Public Access. See tähendab, et kõik, kes Surju raamatukogus sisenevad portaali geni.com, saavad endale pro - õigused. See võimaldab koos sugulastega koostada ühiselt oma sugupuud, leida genist juba sisestatud sugulasi ja ühendada hõlpsasti omavahel sugupuu erinevaid harusid.

Programm toimib ka raamatukogu wifi-võrgus - seega saab ka isikliku sülearvutiga geni-s toimetada.

Viimasel ajal on tihtipeale kaugemate sugulastega otsene suhtlemine jäänud harvaks ja seetõttu on geni suurepärane võimalus taastada vanu kontakte ja leida uusi.

2011. aasta augustis toimus Surju vallas Ilvese külas Ilvese talus Tio ja Jüri Pulga järeltulijate esmakordne kokkutulek. See kokkutulek toimus just tänu genile.