Saaremaa firma aitab ehitada maailma suurimat kruiisilaeva

 (11)
Viking Star Tallinna sadamas
Foto on illustratiivne.Foto: Madis Veltman

Meisterberg OÜ, mis Kuressaare linnalt väikeste ettevõtete kategoorias aasta tööandja tiitli pälvis, on parasjagu Prantsusmaal ametis – selle töölised löövad kaasa suurima ristluslaeva ehitusel.

Linnapoolse tunnustuse saamist ei osanud ettevõte selle juhi Margo Nääliku sõnutsi oodata. Linnajuhid põhjendasid Meisterbergi aasta tööandjaks kuulutamist sellega, et ettevõttes on linna maksumaksjaid kokku seitse, veelgi enam – 2015. aastal lisandus viis töötajat. Samaväärselt maksumaksjate arvu kasvuga suurenesid linna andmeil firmal tulumaksuga maksustatavad väljamaksed viis korda ja töötajate keskmine sissetulek 1,6 korda.

Margo Näälik rääkis, et ettevõte on tegelenud laevaehitusega juba kaheksa aastat. Viimastel aastatel on nad ehitanud naftapuurtorni elamuplokke Poolas Gdanskis asuvas Remontowa laevatehases, kus parasjagu ehitatakse ka Tallinna Sadama kahte parvlaeva. Samuti on nad teinud koostööd Baltic Workboats AS-iga, seda nii “Kihnu Virve” kui ka Ormsö ehitusel. Praegu on käsil aga päris suur töö – nende töölised aitavad lõpetada maailma suurima ristluslaeva Harmony of the Seas ehitust.

Loe pikemalt Saarte Häälest.