Salmekad sõdivad uue ja vägeva tuuliku vastu

 (10)
 Sõnajalgade tuulik Saaremaal, Salme külas
Sõnajalgade tuulik Saaremaal, Salme külasFoto: Sven Arbet

Vendade Sõnajalgade plaan asendada Salme tuulepargis kaks eelmise põlvkonna tuulikut ühe uue ja võimsamaga pani kohalikud protestiallkirju korjama.

Tallinnas registreeritud Eesti Elekter AS-i juhatuse liige Andres Sõnajalg esitas eelmise aasta 27. aprillil Salme vallavalitsusele taotluse projekteerimistingimuste väljastamiseks, et asendada Salme tuulepargis kaks Enercon E40 tuulikut uue põlvkonna Enercon E101 tuulikuga.

“Uute tuulikute nimivõimsus on 3 MW ja torni kõrgus jääb samaks, nii nagu see on määratud kehtiva detailplaneeringuga, mistõttu on tegemist üksnes tuulikute kaasajastamisega, mis eeldab muu hulgas vundamendi rekonstrueerimist,” selgitas Andres Sõnajalg. Vastavalt ettevõtte arenguplaanidele soovitakse asendada Üüdibe külas Generaatori ja Masti kinnistul asuvad tuugenid.

Selle aasta 11. jaanuaril toimunud Salme vallavalitsuse istungil arutati Salme valla elanike ühispöördumist Salme tuulepargi asjus. “Ohtu tunnetades on esitatud palve mitte rahuldada Eesti Elekter AS-i taotlust tuulepargi rekonstrueerimiseks kavandatud viisil,” seisab istungi protokollis. Pöördumine on avalikkuse jaoks salastatud aastani 2090, kuna see sisaldab eraelu puutumatust kahjustavat teavet, inimeste koduseid aadresse.

Saarte Hääle andmetel kirjutas pöördumisele alla veerandsada Salme alevikus elavat inimest. Elanike peamine mure on, et selles piirkonnas valdavalt puhuva läänetuulega kandub tuuliku müra majadeni.

Loe edasi Saarte Häälest.