Saue linnas küpseb haldusreformi küsimuse erimeelsuste tõttu võimupööre

 (12)
Saue linnas küpseb haldusreformi küsimuse erimeelsuste tõttu võimupööre
Saue linnavalitsusFoto: Google Street View

Saue linnavolikogu koalitsiooni moodustavad praegu valimisliit Kindlad Tegijad, Keskerakond ja IRL. Opositsioonis on Reformierakond. Kuid peatselt võib liit laguneda, sest Kindlad Tegijad pooldavad nelja omavalitsuse võimaliku ühinemise käigus linna iseseisvust.

Aastast 2010 kuni märtsini 2012 linnapea ametis olnud Harry Pajundi (Reformierakond) rääkis Harju Elule, et mõrad võimuliidus olid näha juba oktoobris-novembris. “Kindlad Tegijad pooldab Saue iseseisvust. IRL aga püüdleb kolme omavalitsusega ühinemise poole,” ütles ta. Tänaseks on volikogu liikme Pajundi hinnangul võimuliit sisuliselt lagunenud.

Valimisliidust Kindlad Tegijad on ka mulluse aasta kevadest linnapea ametis olev Tõnu Urva, kes jääb alates 7. märtsist lapsehoolduspuhkusele. Seda lapse kolmeaastaseks saamiseni. Nii otsustas 25. veebruari linnavalitsuse istung. Ajutiseks linnapea ülesannete täitjaks määrati linnavalitsuse liige Kalev Iisrael.

Harry Pajundi kuulub Reformierakonda. Kas fraktsioon on suurvallaks ühinemise poolt? “Meil on sisuliselt kaks leeri. Ühinemise pooldajad on praegu siiski ülekaalus,” selgitas Pajundi. Kui moodustuks uus võimuliit IRLi ja Reformierakonna vahel, oleks neil kokku üheksa häält.

Loe edasi Harju Elust.