Sauevallakaist abituriendid pürgivad valdavalt Tallinna Tehnikaülikooli


Sauevallakaist abituriendid pürgivad valdavalt Tallinna Tehnikaülikooli
Kui mõnel neist noortest läheb korda gümnaasium medaliga lõpetada, siis vallavalitsus premeerib tublide tulemuste eest - 100 eurot kulla ja 70 eurot hõbeda eest.Koduvald

Märtsikuu viimasel reedel olid kõik 59 Saue valla tänavust abiturienti kutsutud kultuurikeskusesse vastuvõtule. Abiturientide vastuvõtt on juba traditsiooniline ettevõtmine, kuid esimest korda kutsuti koolilõpetajad kultuurikeskusesse enne eksamite algust.

Praegu on ilmselt veel viimane hetk pingelise lõpuspurdi eel, mil noortel on ka tegelikult võimalik võtta üks vaba õhtupoolik, et vestelda üksteisega, maitsta head-paremat ja ehk panna üht-teist ka tuleviku tarbeks kõrva taha. Nimelt oli kohale kutsutud ka tuntud mälutehnikate koolitaja Tauri Tallermaa, kes rääkis õppimisest, õpetamisest ja sellest, kas meie ajul on piirid ja kui, siis millal mõistus otsa saab.

Peale koolitust said kõik omavahel mõnusalt vesteldes muljeid vahetada ja üksmeelselt oldi seda meelt, et selline vastuvõtt oli väga toredaks üllatuseks ja koolitusest palju abi. Koduvald küsis ka noorte sauevallakate edasiste plaanide kohta ja kui eelmisel aastal jäi kõrva, et väga paljud soovisid oma edasist kooliteed jätkata geenitehnoloogia saladusi tudeerides, siis sel korral oli valdavaks koolieelistuseks TTÜ. Valdkonnad, tõsi küll, natuke varieerusid, kuid siiski ületasid teised erialad mäekõrguselt infotehnoloogia, majandus ja majandusõigus. Väga toreda ja kindlameelse erandina jäi silma noormees, kes teadis väga täpselt, et teda ootab kõigepealt kaitsevägi ja siis kindlasti Balti kaitsekolledž. Samuti jäi kõrva, et peaaegu kõik noored seostasid oma õpinguid Tallinnaga, vaid 2-3 neist ütles, et kaaluvad ka Tartu võimalusi. Eesti meedia viimase aja läbivaks jooneks on olnud mure, et noored pühivad kodumaa tolmu jalgelt ja enam tagasi tulla ei soovi. Abiturientide vastuvõtul oli kaks noort, kes ütlesid, et lähevad kindlasti mujale õppima - üks Londonisse ja teine Šotimaale. Kusjuures Šotimaale suunduv noormees ei kibele sinna mitte välismaaihaluses, vaid seetõttu, et tema valitud eriala veel Eestis ei õpetata. Nii et noored ei ole hukas!

Vastupidi - nad on nutikad, hea huumorimeele ja suure südamega ehk siis just sellised nagu vaja.

Ja loodetavasti kulub nende edasisisel teel ära ka valla poolt kingitud pleed. Kes mingil põhjusel vastuvõtul kohal olla ei saanud, saab oma kingituse kätte Saue valla kultuurikeskusest.