“Siili” poisid päästsid keldrisse lõksu jäänud perenaise

 (12)
“Siili” poisid päästsid keldrisse lõksu jäänud perenaise
Suurõppus "Siil"Foto: Tiit Blaat

Kolm suurõppusel “Siil” osalenud reservisti päästsid Kiviõli lähedal oma talumaja keldrisse õnnetult lõksu jäänud vanema proua.

Põhjarannikule jutustas “Siilil” osalenud 23aastane reservist, rühmavanem Krister Klement, kuidas ta kahe kaaslasega läks eelviimasel suurõppuse päeval jagama taludesse, mida õppuse käigus segati, üle jäänud toidukraami: avatud NATO-pakid otsustati pigem vastsetele tuttavatele jagada, selmet kohvi-teed, küpsiseid, konserve, šokolaadi ja muud kraami ära visata.

“Jõudsime maja juurde, mille õuel olime just eelmisel päeval sõja maha pidanud ja püssi paugutanud, ning kuulsime häält, nagu keegi oleks vaipa kloppinud. Hüüdsime, et oleme Eesti sõdurid ja tulime sööki tooma, aga keegi ei vastanud, ent kloppimine jätkus. Jõudsime maja juurde ja nägime, et välisuks oli lahti. Astusime lävele ja hüüdsime veel: “Tere-tere! Oleme Eesti sõdurid, tulime teile sööki pakkuma.” Ja siis kuulsime vastust: “Tere-tere! Aidake, palun, mind välja, olen keldris kinni!”,” meenutab Klement.

Loe edasi Põhjarannikust.