Sillamäelased kardavad, et liiklussõlme rekonstrueerimine jätab aiamaad põhjaveeta

 (1)
Sillamäelased kardavad, et liiklussõlme rekonstrueerimine jätab aiamaad põhjaveeta
Sillamäe ristmiku skeemFoto: Maanteeamet

Maanteeameti otsus rekonstrueerida Sillamäe liiklussõlm ja rajada sinna autotunnel on esile kutsunud linnaelanike negatiivse reaktsiooni. Eriti pahased on Sillamäe aiapidajad.

Paljud sillamäelased on veendunud, et Tallinna-Narva maanteel tehtavad teetööd jätavad aianduskooperatiivid põhjaveeta, ning on hakanud selliste muudatuste vastu allkirju koguma. Kõige suuremat rahulolematust näitavad üles nende aiamaade omanikud, mille kõrval on kavas teetöid tegema hakata.

Sillamäelased on seda küsimust varem tõstatanud ka linnavalitsuse tasandil, kui arutati Tallinna-Narva maantee Sillamäe lõigu rekonstrueerimise projekti. Selle kohaselt on kavas piki aiandusühistut Sputnik kaevata paralleelselt Tallinna maanteega umbes 9 meetri sügavune kanal.

Aiandusühistu juhatuse liikmed kardavad, et kanalit kaevates võidakse riivata Sputniku kaeve ja puurauke veega varustavat põhjaveehorisonti ning see hävitada ning selle tagajärjel võivad aiandusühistu territooriumil olevad aialapid ja tuletõrje veevõtukoht veeta jääda.

Loe edasi Põhjarannikust.