Sooleparasiidid - heaoluühiskonna tabuteema või reaalne probleem?

 (3)
Tervishoid-12
SoolestikFoto: Ilmar Saabas

Sooleparasiitide teema kõlab meie tänases heaoluühiskonnas justkui vandenõuteooriana. Sellest ei räägita, õigemini ei ole ilus rääkida ja parasiitide käes vaevlejaid peetakse ,,ise süüdi olevateks räpakollideks“. Oma iva selles kindlasti on, sest sooleparasiidid on seotud ümbritseva puhtusega ja inimese isikliku hügieeniga. Aga mitte ainult ja mitte alati.

Sooleparasiidid on paljude seletamatute hädade põhjuseks. Tihti ravitakse pikka aega mõnda muud sümptomit, aga tegelik põhjus – sooleparasiidid – jääb märkamatuks. Kõikvõimalikke parasiite on üle 600 liigi, nad on maal elanud palju kauem kui inimene ja nad on ka inimesest oluliselt paremini kohandunud.

Inimesele ohtlikke liike on umbes 100. Elada võivad nad mitte ainult soolestikus, vaid kõikjal: lihastes, veres, liigestes, kopsudes, maksas, nahas, silmades, ajus. Lisaks on parasiidid väga kavalad ja vastupidavad. Nad hakkavad väljaajamisele otsustavalt vastu ning kerget võitu pole loota.

Parasiidid söövad alati esimesena parema osa inimese kehas olevatest toitainetest, vitamiinidest ja mikroelementidest. Selle tagajärjel muutub inimene väsinuks, loiuks, kahvatuks.

On leitud, et sageli on aneemia, astma, seedehäirete, nahaallergiate, kroonilise väsimuse, depressiooni ja peavalude põhjuseks parasiidid. Lisaks ummistavad nad kõik organid oma toksiliste väljaheidetega.

Loe edasi Kuulutajast.