Suvel paigutatakse osa Vao keskuse elanikest Vägevale

 (38)
Vao Varjupaigataotlejate Majutuskeskus
Vao varjupaigataotlejate majutuskeskusFoto: Sven Arbet

Peatselt hakatakse Vägeva Kodus remontima kortereid ühes maja püstakus, kuhu saaksid elama asuda varjupaigataotlejad. Kindel on see, et esimesed neist jõuavad Vägevale juba suvel, mil Vao keskuses hakatakse samuti eluruume remontima.

Praegu elab Vägeva Kodus kakskümmend erihoolekandeteenuse klienti, kes on paigutatud maja kahest püstakust ühte. Teises trepikojas hakatakse tegelema ettevalmistusi renoveerimiseks ja neisse ruumidesse peab tulevikus elama mahtuma neliteist varjupaigataotlejat.

Hoolekandeteenuste kinnisvarajuhi Tiit Tsarski sõnul vajab uuendamist maja katlasüsteem, eluruumid tuleb värskendada ning tarvis on paigaldada ka valvesüsteemid ja turvakaamerad. Varjupaigataotlejate Vägeva Kodu ruumidesse saabumisel hakkab seal tööle ka mehitatud valve. Hoolekandeteenused on taotlenud sotsiaalministeeriumilt rahalist toetust, et rajada Vägeva Kodu ümber piirdeaed.

Kuigi praegu pole selge, kas mais on kohe tarvis kedagi Eestis asüüli palunutest Vägevale tuua, siis kindel on, et osa varjupaigataotlejaid saadetakse Vaolt Vägevale juba juulis, sest siis hakatakse Vao keskuses samuti ühte hoone püstakut remontima.

Loe edasi Vooremaast.