Swedbank toetas Saku noorte projekti


Juba 11 aastat korraldab Swedbank konkurssi „Tähed särama" toetatakse ettevõtlikke noori, kel on häid mõtteid.

Novembris valis konkursi komisjon - Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna juhataja Anne Kivimäe, Junior Achievement Eesti tegevdirektor Epp Vodja, Postimehe majandustoimetuse juhataja Kaja Koovit, 2011. aasta noor ettevõtja Lilli Jahilo, Realister OÜ ärijuht Kristjan Kaer, Swedbanki ettevõtete panganduse juht Robert Kitt - 82 laekunud projekti seast välja 8 laureaati, keda Swedbank toetab seekord kokku ligi 30 000 euroga.

Toetust said nii uued algatused kui kaks eelmise aasta finalisti, ka Gert-Kristjan Rungi. Saku noormees esitas möödunud aastal projekti, et luua Saku ettevõtlike noorte klubi. Ta sai rahastuse ja asus tegutsema: ettevõtlikud noormehed-neiud said igas kuus korra kokku, võtsid osa koolitustest, kohtusid oma ala tippspetsialistidega. Sel aastal osales Gert-Kristjan Rungi taas konkursil ning tema „Saku noored tähed särama" sai rahastuse. Projekti eesmärk on suurendada Saku vallas võimalusi noorte huvitegevuseks ning edendada ettevõtlikku mõtteviisi, andes noortele võimaluse korraldada erinevaid üritusi, võtta osa koolitustest ja konverentsidest. „Toetame suurima heameelega noori, kelle ideed arenevad. Saku noorte ettevõtlusklubi formaadist võib kasvada välja mudel, mida ka teised maakonnad saavad kasutada," põhjendas komisjoni esimees Robert Kitt.

Projekti eestvedaja Gert-Kristjan Rungi on 19aastane EBS-i ettevõtluse ja ärijuhtimise eriala tudeng, kevadel lõpetas ta Saku Gümnaasiumi.