Tabivere gümnaasiumis hakatakse võitlema kiusamise vastu

 (2)
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Tabivere gümnaasiumi esimese kuni kuuenda klassi õpilastel hakkavad sel õppeaastal lisaks tavalistele ainetundidele toimuma nn KiVa tunnid, sest kõnealune kool on ühena kahekümnest Eesti õppeasutusest liitunud kiusamisvaba kooli programmiga, kirjutab Vooremaa.

Mis siis Tabivere koolis uuest õppeaastast teisiti hakkab olema? Esiteks see, et esimeses kuni kuuendas klassis hakkavad alates oktoobrist kord või kaks korda kuus toimuma KiVa tunnid, milles räägitakse klassijuhataja eestvedamisel kiusamisest. Igas klassis viiakse selliseid tunde läbi kümme ning neis ei tegelda konkreetsete kiusamisjuhtumitega, vaid kõneldakse kiusamisteemast üldisemalt, kusjuures ohvritest enamgi on fookuses kiusajad ja pealtvaatajad. Jah, just pealtvaatajad, sest nende vaikiv mittesekkumine teeb kiusajate pahateod võimalikuks.

“Väiksemate müksamistega me siiski tegelema ei hakka, KiVa programmis mõistetakse kiusamist süstemaatilise agressiivse käitumisena,” ütles Tabivere gümnaasiumi õppealajuhataja Kadi Kesa, lisades, et füüsiline kiusamine pole nende koolis viimasel ajal probleemiks olnud, küll aga on esinenud üksteise internetis solvamise või lubamatute asjade internetti ülesriputamise juhtumeid.

Loe pikemalt Vooremaa veebilehelt.