Tabiveres pääseb peagi turvalisemalt rongile

 (2)
Tabiveres pääseb peagi turvalisemalt rongile
Tabivere raudteejaamFoto: Raivo Tasso

Liiklus Tabivere valla keskuses muutub taas veidi turvalisemaks, kui suvel valmib valgustatud kergliiklustee vabaajakeskuse lähistelt rongipeatuseni. Hiljuti anti keskkonnainvesteeringute keskusest (KIK) teada, et valla taotlus selleks ettevõtmiseks toetusraha saada rahuldatakse.

Aastate eest, kui oli käsil Jõgeva ja Tartu vahelise maantee remondi esimene etapp, ehitati mõnekilomeetrised kergteelõigud Tabivere alevikust Äksini ja Jõgeva suunas Tormi bussipeatuseni, mis valmistavad rõõmu tervisespordi harrastajatele.

Umbes samal ajal sai Tabivere rahvas ka kõnniteejupi bussipeatusest vabaajakeskuse teeristini ehk aleviku raudteepoolse servani, kuid see ei ole jalgsikulgejate turvalisuse tagamiseks piisav.

Tallinna ja Tartu vahet kihutavatest reisirongidest peatub Tabiveres küll vaid mõni üksik, aga need on tööl käivale rahvale ja muidugi ka teistele linna sõita soovijatele vajalikud.

Praegu saavad Tabivere elanikud näiteks rongiga Tartusse tööle ja sealt isegi mõistlikul kellaajal koju sõita ning seda võimalust kasutatakse aktiivselt. Et aga asulast raudteeplatvormile ja sealt õhtul tagasi saada, tuleb läbida päris ohtlik teekond maanteeservas, kus jalakäijal nii-öelda ametlik koht puudub, ning ületada ka T-kujuline ristmik, mille juurde kuulub veel ka pimedavõitu kurv. Tänavavalgustust pole, ja et selle tee servas ka asustatud elumaju vähe, mille aknaist tulekiir paista võiks, tuleb kõndida tõepoolest kottpimedas.

Loe pikemalt Vooremaast.