Talunik takistas veokit, mis hoolimata koormuspiirangust kasutas teed raske palgikoorma vedamiseks

 (60)
Talunik takistas veokit, mis hoolimata koormuspiirangust kasutas teed raske palgikoorma vedamiseks
TeeFoto: Raivo Tasso

Viljakasvataja Jaan Sink peatas vallateed blokeerides Riigimetsa Majandamise Keskuse metsaveoki, mille juht hoolimata 10 tonni raskuspiirangust ja pehmest ilmast kasutas habrast teekest raske palgikoorma väljaveoks.

“Kuritegu tuleb ju tõkestada, mis mul muud üle jäi,” lausus Jaan Sink, kes metsast koormaga väljunud metsaveoki Punnama tee Tõnija-poolses otsas oma sõiduautot teega risti parkides peatuma sundis.

Singi sõnul algasid probleemid RMK-ga möödunud sügisel. “Vedu toimub õhtusel ajal ja nädalavahetustel, mil kohalik konstaabel ei tööta ja tuleb helistada politseikorrapidajale,” rääkis Sink. “Ma olen kaks korda hädaabitelefonile teada andnud, et veoauto sõidab 10 tonni märgi alt läbi ja tee omaniku luba tal selleks ei ole, aga politsei ei ole reageerinud.”

21. novembril sundis üks kohalik elanik palgiveoki juhti koormat uuesti maha laadima ja auto sõitis ära tühjalt. Kohale saabunud töödejuhataja sõnul oli RMK teinud vallavalitsusele taotluse tee kasutamiseks, kuid luba ennast veel ei olnud. Sellegipoolest oli metsast välja veetud juba mitu koormat puid.

Loe edasi Saarte Häälest.

Hea lugeja, kui ka sinu kodukandi teedel on probleeme koormuspiirangut rikkuvate veokitega, siis kirjuta sellest kommentaariumis.