Talvel hakkab nahk ketendama ja kihelema - kuidas murest vabaneda?

 (12)
Käed
KäedFoto: Rauno Volmar

Nii nagu me vahetame koos külmade ilmade saabumisega kerged kehakatted paksemate vastu, tahab ka nahk talveajal tõhusamat hoolitsust kui suvesoojaga, sest muidu hakkab nahk ketendama ja kihelema.

Talv on nahale paras katsumus. Õues teevad liiga pakane ja külm põhjatuul, siseruumides röövib aga kuiv õhk nahast niiskuse. „Talvisel ajal, kui nahas on vähem niiskust ja kaitsev rasukiht õheneb, on õige nahahooldus eriti oluline. Kuna külmaga aeglustub rasunäärmete talitlus, muutub nahk kuivemaks ning vajab tummisemaid ja kaitsvamaid tooteid,” selgitab Magnumi sortimendijuht Riin Liplik.

Rasusel nahal talvestressi ei teki, aga kuiva ja tundliku nahaga probleemid külmal aastaajal süvenevad. Järsud temperatuurikõikumised, kui minna soojast siseruumist õue külma kätte ja tagasi tuppa, on nahale väsitavad. Keskküttega ruumides langeb sageli ka õhuniiskus liiga madalale. Kui kõigele sellele lisanduvad kareda veega pesemine ning jahedasse aega sobimatud hooldustooted, hakkabki nahk kiheluse, kiskumistunde ja ketendusega märku andma, et midagi on valesti, midagi tuleks teha teisiti.

Loe edasi Lõunaeestlasest.