Tänavused Viljandimaa kaunimad kodud on selgunud


Tänavused Viljandimaa kaunimad kodud on selgunud
Perekond Teori eramu Võhma linnas Kirsi tänaval.Viljandi maavalitsus

Möödunud nädalal külastas Viljandimaa Kodukaunistamise komisjon „Eesti kaunis kodu 2016“ konkursi raames omavalitsuste poolt esitatud kodusid. Komisjon valis välja kolm parimat, kellele vabariigi president annab Eesti taasiseseisvumispäeva paiku tunnustuse.

Viljandimaa selle aasta kauneimad kodud on Valentine ja Kalle Teori eramu Võhma linnas Kirsi tänav 4; perekond Õmbluse kodu Mustla alevikus Kooli tänav 2, Tarvastu vallas ning perekond Kleini maakodu Tömbi külas Viljandi vallas.

Perekond Teori suhteliselt väikesele krundile kujundatud suvilast on saanud linnakodu, kus eeskujulikult korras elamut ümbritseb läbimõeldud haljastus Sõltumata aastaajast on aias värviküllust. Krunti läbiv kraav on oskuslikult kujundatud aia oluliseks osaks. Mugavaks puhkevõimaluseks on aeda loodud õdus grillinurk.

Perekond Õmbluse Mustla alevis asuvat koduaeda iseloomustavad peenusteni sätitud detailid ja voolav vesi. Maja ümber on oma koht nii ilutaimedel, tarbeaial kui ka hooldatud muruplatsil, mis moodustavad maitseka koosluse.

Perekond Kleini põispuudega ümbritsetud vana talukoht on saanud neljateistkümne aastaga uue ilme. Aed, mida iseloomustab lause: „Lihtsuses peitub võlu!“. Aias on palju avarust ja maalilist krunti kaunistab suur tiik.

Üleriigiliselt tunnustatakse erikategoorias „kaunis muinsuskaitse objekt“ Tartu tänav 48 korteriühistu kortermaja.

Viljandimaa Kodukaunistamise komisjoni esimehe Jane Lumiste sõnul võib tänavust konkurssi iseloomustada kokkuvõtvalt sõnadega: aastatepikkune töörõõm, lihtsus ja maakivide kasutamine aiakujunduses.

perekond Õmbluse kodu Mustla alevikus Kooli tänaval Viljandi maavalitsus