Tartu saab uue mänguväljaku


Tartu saab uue mänguväljaku
Tartu linnavalitsus

Reedel avatakse Jalaka 48a uus mänguväljak, mis läks linnale maksma 86 561 eurot.

Tartus on eesmärgiks iga aasta juuni algul avada uus mänguväljak. Tänavune väljak valmis heas koostöös kõrvalasuvat Sepa staadionit renoveeriva Tammeka jalgpallikooliga, kes paigaldas platsile spordivahendid. Väljaku kujundamisel lõid kaasa ka lapsed, kelle maalitud piirdeaed on kindlasti omaette vaatamisväärsus,“ ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Ligi 2000-ruutmeetrisel mänguväljakul jagub tegevust igas vanuses tulijaile. Väiksematele ja suurematele lastele on olemas kiiged, karussellid, ronimislinnak ja teised eakohased mänguvahendid, spordihuvilistele on paigaldatud poomid, lõuatõmbekangid, astumispakud ja muud spordiinventari. Väljak sai uued valgustid, pingid, istumisreelingud ja rattahoidjad. Väikeste küngastega rajati pisut reljeefi ja olemasolevat haljastust täiendati puude ning põõsastega.

Mänguväljaku sissepääsu juures tervitab tulijaid lõbusate piltidega kujundatud piirdeaed. „Aialippide kujundamisel lõid kaasa Tartu lastekunstikooli ja Omanäolise EraHuvikooli lapsed. Tahtsime mänguväljaku muuta elavamaks ja erilisemaks. Kui lapsed ise oma mängumaad kujundavad, siis hoiavad ka rohkem, „ rääkis mänguväljaku projekteerinud Rutt Piir OÜst Ökodisko.

Mänguväljaku ehitas OÜ TAVT.