Teabepäev „Tantsi terviseks!"


Teabepäev „Tantsi terviseks!"
Scanpix

Haabersti Linnaosa Valitsus koostöös Arigato  spordiklubiga korraldavad 16. detsembril algusega kell 11.00 projekti „Kõik sihtgrupid liikuma Haaberstis!" raames teabepäeva „Tantsi terviseks".

Teabepäeval on võimalus osa võtta loengutest teemadel „Kuidas tervist kahjustamata sportida", „Tervisesportlase toitumine" ja  „Treeningstiilide tutvustus" ning proovida erinevaid treeninguid nagu Zumba easy, Zumba fun, Latino, Dance mix, Solo dance, Yoga flow jne. Lisaks on võimalik kõikidel külastajatel kasutada jõusaali ja rattasaali. Kõik projekti tegevused on osalejatele tasuta!

Haabersti Linnaosa Valitsus osales edukalt Euroopa Liidu struktuurivahendite meetme „Tervislike valikute ja eluviiside soodustamine" projektivoorus ja sai välistoetuse summas 18 141 eurot projektile „Kõik sihtgrupid liikuma Haaberstis!". Linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul on projekti eesmärgiks tõsta täiskasvanud elanike terviseteadlikkust ja edendada tervislikke eluviise Haaberstis.  „Tervislikel põhjustel tööturul mitteaktiivsete inimeste osakaalu vähendamiseks tulevikus ja tervisehäirete ennetamiseks oleme valinud tegevused, mis tõstavad inimeste terviseteadlikkust ja on suunatud tervisekäitumise parendamisele, põhiliselt keskendume jätkusuutlike liikumisviiside tutvustamisele ja liikumisaktiivsuse suurendamisele Haaberstis" ütles Jürgenson.  Linnaosa vanema sõnul soovitakse projekti tegevustesse kaasata 3000 linnaosa elanikku ning tegevused toimuvad kuni 2013 aasta jaanipäevani. Projekti raames toimub 10 teabepäeva, kus jagatakse praktilisi teadmisi ja oskusi, millele toetudes saab inimene edaspidi ise oma tervisekäitumist paremaks muuta.

Projekti „Kõik sihtgrupid liikuma Haaberstis!" raames on toimunud 2012 aastal mitmeid erinevaid teabepäevi. Aprillis toimus südamenädala tähistamiseks teabepäev liikumine värskes õhus, mais matkamine Loomaaias, septembris kepikõnd Vabaõhumuuseumis ja treeningute päev Rocca al Mare Spordiklubis, novembris oli võimlemise teabepäev traditsioonilise Haabersti Tervisepäeva raames ja nüüd detsembris on tantsimise teabepäev.

Teabepäeva toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Kõik projekti tegevused on osalejatele tasuta!

Lisainfo: www.arigato.ee