Tubli postiljon kaua ei maga

 (20)
Eesti post-1-2
Eesti postFoto: Ilmar Saabas

Me kõik loeme meelsasti kirju, ajalehti, ajakirju. Sageli unustame, et kusagil on inimene, kes varavalges end tööle seab, et kõik see meie postkastidesse jõuaks.

Saue vallas Ääsmäe külas elav Kristina Girin (35) tõuseb hommikul pool seitse. Töö ootab teda Omniva Keila kandepunkti sorteerimislaua taga, kus post tuleb külade kaupa lahterdada, kastidesse paigutada ja autosse tõsta. Sorteerimise peale kulub tunnike.

Kell kaheksa on Kristina ettevalmistused tehtud, muuhulgas einestatud karbisalatiga ja joodud tass kohvi. Peugeot` kaubik, vaid pool aastat vana, sööstab igahommikusele ringile Keilas ning selle naaberkülades, milleks on Kulna, Tuula, Kumna, Tutermaa, Valingu ja Ülejõe.

“Omnivas on umbes 800 kirjakandjat, kellest ligikaudu 85% on naised ja 15% mehed,” selgitab Mattias Kaiv Omniva kommunikatsiooniosakonnast. Ligikaudu 400 kirjakandjat teostab kannet autoga, ülejäänud kas jalgsi või jalgrattaga.

Omniva kirjakandjatest tubli kolmandik ehk 273 töötab Harjumaal (koos Tallinnaga). Neist 25 alustavad hommikust teekonda Keilast.

Loe edasi Harju Elust.