Türi vallale terendab Saaremaalt kopsakas pärandus - 50 000 eurot

 (1)
Seitse tuhat eurot sularaha
RahaFoto: Sven Arbet

Kesk-Eestis ühes väikeses külas elanud saarlase 40 hektarit maad Eeriksaare poolsaarel võivad Türi vallale sisse tuua umbes 50 000 eurot.

Lääne-Saare vallas asuvad maad saaksid Türi vallale põhjusel, et kunagi õigusvastaselt võõrandatud maid pole nende omanik tagasi tahtnud. Kui inimene sureb ja tal pärijaid ei ole, läheb pärand tema viimase elukoha järgsele vallale. Nii juhtus ka nüüd, kui keskmaal asuv Türi vald sai teate, et neil oleks saada 40 hektarit maad Vilsandi saare lähistel.

Kihelkonna kirikuraamatud näitavad, et mõned päevad enne 1925. aasta jaanipäeva sündis põllutööliste Aleksander ja Tiina Pusi perre poeg Ilmar. Elukohaks märgiti toonases kirjapildis Eeriksaar. Mehe maine teekond lõppes 76 aastat hiljem Türi linnast kümmekonna kilomeetri kaugusel asuvas Tännassilma külas.

“Ta oli selline omaette mees,” ütles Saarte Häälele Tännassilma külavanem Piret Lai, kes 2001. aastal Ilmar Pusi matustel kõnelemas käis.

13 aastat pärast Ilmari surma saabus Türi vallavalitsusse Lääne-Saare valla õigusnõuniku Liis Lepiku koostatud kiri. Seal seisis, et Ilmarile kuuluvat 40 hektarit maad pole ükski pärija nõutama tulnud ning nüüd on pärija Türi vald.

Loe edasi Saarte Häälest.