Üleskutse: Võsu randa Otsa ja Mikiveri pink... kas teeme ära?!


Üleskutse: Võsu randa Otsa ja Mikiveri pink... kas teeme ära?!
Foto: Ilmar Saabas

Hea Vihula valla rahvas! Üks mõte, mis on juba kaua aega oma koduväravat otsinud - tundub, et on pärale jõudmas... Nimelt on mul juba ammu olnud soov teha midagi kahele mehele, kes on olnud väga tihedalt seotud nii üksteisega kui ka Võsuga.

Kes väga armastasid seda mereäärset paika nii, et oma kodugi sai siia rajatud. Ma räägin Georg Otsast ja Mikk Mikiverist. Neil oli väga palju ühist ja sarnasust - kala suitsetamine, ujumine, Võsu loodus ja muidugi MERI, ilma milleta nad ennast ette ei kujutanud. Huvitaval kombel said neist ka ühe ja sama maja peremehed. Eesti kultuuris on nende meeste jalajälg väga sügaval.

Seoses ETV saatesarjaga „Iga pink räägib loo" saigi mu mõte oma väljundi. Nimelt pakuksin välja idee Võsu randa paigutada pink, mis meenutaks külili paati vaatega merele ja mille all saab istuda ka vesise ilmaga. Paat iseloomustaks ehk kõige paremini neid mehi. Mõlemad nad armastasid käia paadiga merel, istuda ja vaadata seda merd... Nii saaks ka nimeplaadid panna paadi kummalegi poole otsa. Avamine oleks kuskil juuni keskpaik (kuupäev täpsustub), esineks Miku poeg Jon oma bändiga. Selleks, et seda pinki Võsu randa rajada, vajab see peale inimeste heakskiidu ka rahalist toetust. Mis te arvate, hea Võsu rahvas? Kas teeme ära?

Küsimuste korral saab pöörduda Anneli Kivisaare poole, telefoninumbril 3258645 või e-maili kaudu aadressil anneli.kivisaar@vihula.ee

Lugupidamisega, Carmen ja Jon Mikiver


Juba mõned aastad on kummitanud üks mõte, paigaldada Võsu randa pingid tuntud võsukate mälestuseks.

Hoogu juurde on lisanud ka tuntud telesaade ja Mikk Mikiveri pere initsiatiiv, rajada pink Georg Otsa ja Mikk Mikiveri mälestuseks.

Tuntud teatri ja spordimehi on mitmeid, kes Võsut teiseks koduks on pidanud.

Teeme esimese pingiga algust, küll siis tulevad ka teised.

Järgmised võiks olla Kaljo Kiisk, Heino Lipp, Alfred Neuland jne.

Kindel on see, et need pingid päikeseloojangul tühjaks ei jää.