Umbusaldusavaldus Laiuse kooli direktorile algatas kriisikoosoleku

 (1)
Pikakannu kool
KlassiruumFoto: Hendrik Osula

9. detsembril peeti Laiuse põhikoolis erakorraline koosolek, kus kooli hoolekogu esimees Hardi Perk käis välja idee umbusaldada kooli direktorit Siiri Rahnu. Ettepanek koosviibijate toetust ei leidnud, kuid põletavad murepunktid said koosolekul siiski asjaosalistega läbi arutatud.

Hulk Laiuse piirkonnas elavate laste vanemaid on juba aastaid nurisenud, et kodukoha põhikooli areng pole olnud ootuspärane ja paljud neist eelistavad seetõttu panna oma võsukesed hoopis Jõgevale kooli. Laiuse põhikooli hoolekogu esimees Hardi Perk näeb selles küsimuses süüd kooli direktoril, kes ei pinguta piisavalt kooli arendamiseks ja atraktiivsemaks muutmiseks. Seetõttu esitas ta kooli direktorile Siiri Rahnule umbusaldusavalduse.

Et avalduses seisnud süüdistused olid karmid, kutsus direktor kokku kooli töötajaskonna, hoolekogu ja valla esindajad, arutamaks tekkinud probleemi tagamaid. Kuna koosolek oli mõeldud valitud seltskonnale, ei lubatud ajalehe Vooremaa esindajal seal viibida. “Mind ei olnud sellest teavitatud, et koosolekul osaleb ka ajakirjanik, ja probleemid oli tarvis siseringis läbi arutada, enne kui neid laiemale avalikkusele tutvustatakse,” ütles direktor Siiri Rahn.

Laiuse koolis peetud erakorraline koosolek kestis ligi kolm tundi ning pärast seda selgus, et hoolekogu esimehe esitatud umbusaldus läbi ei läinud. “Hoolekogu esimees tõi pretensioonidena välja pigem oma isiklikke seisukohti ning sellel polnud kogu hoolekogu toetust,” märkis koolijuht, ja hoolekogu esimees Hardi Perk sellele vastu ei vaielnud.

Loe edasi Vooremaast.