VANA FOTO: Sulu sillast üle veetud ekskavaator osutus liiga raskeks

 (3)
1962. aastal treileril Sulu sillast üle veetud ekskavaator osutus liiga raskeks ja vajus läbi silla. Remondi ajal toimus liiklus läbi koolmekoha. Foto Jüri Kusmin
1962. aastal treileril Sulu sillast üle veetud ekskavaator osutus liiga raskeks ja vajus läbi silla. Remondi ajal toimus liiklus läbi koolmekoha. Foto Jüri KusminMärjamaa Nädalaleht

Pean mitmel põhjusel jätkama Sulu silla teemaga. Palju poleemikat tekitas eelmises rubriigis olnud teine pilt, mis kujutas veoautodega matuserongkäiku läbi jõe sõitmas.


Helistasid ja „võtsid mul nööbist" mitmed inimesed ja avaldasid kahtlust foto tegemise aastaarvu üle. Lõpuks toodi mulle pilt samast sündmusest teises rakursis ja sai selgeks, et nimetatud matus toimus 60ndate algul ja suure tõenäosusega 1962. aastal.

Tagantjärele tarkusest oleks võinud ju juba autode väljanägemise põhjal (1982. aastal selliseid ei liikunudki) hakata aastaarvus kahtlema. Igatahes on pildi skaneerimisel originaali tagaküljele kirjutatud daatum veakuradi kaasabil väärana üles tähendatud.

Aga sellel poleemikal oli veel positiivseid tulemusi. Esiteks selgus Vello Vaarma jutust, et 1976. aastal valminud silda hakati tegelikult ehitama juba 1974. aastal.

Teiseks saatis Jüri Kusmin Sillaotsa talumuuseumist enda poolt ülesvõetud hetke 1962. aasta maikuust, kus on siis näha põhjus, miks oli tollal vaja silda remontida ja kasutada jõest ülesaamiseks koolmekohta.