Vanaraua hind on vähenenud ligi neli korda

 (3)
BLRT Refonda Baltic
VanaraudFoto: Tiit Blaat

Vanametalli madal maailmaturuhind on langetanud vanametalli kogumispunktides kokkuostuhinda ligemale neli korda, seades metallifirmad raskustesse.

Läänemaa jäätmejaama juhataja Heino Eslas ütles, et kõige populaarsema vanametalli ehk musta pleki kokkuostuhind on langenud 100 euro võrra tonnist. „Kevadel maksime kliendile tonni eest 130, nüüd 30 eurot,” sõnas Eslas.

Eslase sõnul mõjutab kokkuostuhinda maailmaturu hind. Kuna nõudlus on peaaegu olematu, ongi turuhind nii madal, selgitas Eslas. Läänemaa jäätmejaama vanametall liigub läbi Paldiski sadama peamiselt Türki ja Hiinasse.

Läänemaa jäätmejaama klientuur on hinnalanguse tõttu vähenenud kaks korda. „Klient on nutikas ja ootab hinnatõusu,” arvas Eslas. Ta selgitas, et on kahesuguseid kliente. Ühed on sellised, kes koristavad ja toovad kohe metalli ära, neile ei olegi vastu saadud eurod olulised, peaasi et kraamist lahti saavad. Teised jälgivad hindu ja toovad siis, kui hind kõrgem. „Hinnakirja lugedes ei ole värava tagant keegi minema jalutanud,” ütles Eslas.

Loe edasi Lääne Elust.