Vargad panid Nõmmel valmimisjärgus grillplatsilt pihta väligrilli

 (24)
Vargad panid Nõmmel valmimisjärgus grillplatsilt pihta väligrilli
Selline nägi välja varastatuud grillahiFoto: Nõmme linnaosavalitsus

30. mail laekus Nõmme linnaosa valitsusele teade, et Harku raba servas olevate tiikide juurde rajatavalt grillplatsil kaevas grupp noori mehi maast välja väligrilli. Tekitatud kahju on 500 eurot. Varguse uurimisega tegeleb politsei.

Nõmme linnaosa vanema Tiit Teriku sõnul on selline tegevus kahetsusväärne, et grillplatsilt varastati veel enne selle lõplikku valmimist juba inventari. „Rajasime grillväljakud Harku raba servas olevate tiikide äärde, sest seal käiakse tihti grillimas. Peamiseks probleemiks oli, et praht visati maha ning metsas tehti lõket. Grillplats rajati eesmärgiga, et rabametsas suvalistes kohtades tuld ei tehtaks ja prügi metsa alla vedelema ei jäetaks. Linnaosavalitsusel on lihtsam tellida sinna prügivedu, kui käia metsa alt prügi korjamas,“ rääkis linnaosavanem.

Kolm uut väligrilli paigaldati eelmisel nädalal, sel nädalal jõuab lõpule massiivse välimööbli ehitus. „Grillid on suured ja rasked, kaevatud maapinna sisse ja nende eemaldamine on keeruline. Neil noormeestel pidi olema palju jõudu või väga suur tahtmine," märkis Terik.