Vastutust Auvere elektrijaama õnnetuse eest ei taha keegi enda peale võtta

 (5)
Õnnetus Auvere elektrijaamas
Õnnetus Auvere elektrijaamasFoto: DELFI

Auvere elektrijaamas 6. jaanuaril aset leidnud õnnetuse paigas on laiali paiskunud tuha koristamine juba peaaegu lõppenud ning alustatud on avarii põhjuste väljaselgitamist, kirjutab Põhjarannik.

Üks kolmest enim kannatada saanud meesterahvast saadeti Narva haiglast Tartusse möödunud nädalal, teine selle nädala esmaspäeval. Mõlemad on raskes seisundis. Narva haigla erakorralise meditsiini kliiniku juhataja Pille Letjuka ütles, et kolmas meesterahvas on kunstliku kooma seisundist välja toodud ning viidi teisipäeval üle teraapiaosakonda. “Tema seisund on rahuldav,” lisas ta.

Eesti Energia andmetel on õnnetuspaiga koristamine laiali paiskunud tuhast praeguseks üldiselt lõppenud. Tööinspektsiooni inspektor-uurija Tiit Tabor märkis Põhjarannikule antud kommentaaris, et kuna on alustatud kriminaalmenetlust, on info jagamine keelatud.

“Seal ei taha keegi süüd omaks võtta ega vastutada. Kõik tahavad vastutuse kellegi teise kaela veeretada: igaüks olevat olnud oma töökohal,” rääkis Tabor, kes kannatanutega veel ise suhelnud ei ole, et anda neile toibumiseks aega.

Tabor märkis, et jutt on territooriumist, mis kuulub Eesti Energia Tehnoloogiatööstuse vastutusalasse.

“Kuid nende süüd selles vist ei ole… Uurimine selgitab selle välja,” lisas ta.

Loe pikemalt Põhjarannikust.