Vene kosmeetikahiid kasvatab Tõlluste mõisa põldudel saialille ja moldaavia tondipead


Saialill
SaialillFoto: Astrid Lepik

Venemaa suurim kosmeetikatööstur Andrei Trubnikov ei hoiagi poolteist aastat tagasi soetatud Tõlluste mõisa põlde söötis, selgub üllatuslikult. Meie Maal on suvised fotod, mis kinnitavad, et seal kasvatati mitut kultuuri.

Eilne Äripäev avaldas loo, kuidas Trubnikov tahab Eesti kaudu taas Ukraina turule pääseda.

Äripäeval ei õnnestunud mõisa eest vastutava Diana Õisnurmega jutule saada, aga eile Tõllustesse kohale sõites leidis Meie Maa Õisnurme seal askeldamas.

Eurobio Lab OÜ Tõlluste mõisa juhataja Diana Õisnurm kummutas müüdi sellest, et mõisas pole pärast ostu mitte midagi toimunud.

“Terve suve läbi oli mul siin tootmine. Kasvatasime saialille ja moldaavia tondipead, ning et umbrohust lahti saada, oli meil maha külvatud keerispea. Umbrohi ongi meie suurim probleem, sest siin ju enne põldu polnud, oli karjamaa, ning umbrohtu tuleb siit veel kaua tõrjuda. Kahju, et meie tegemistest ei teata,” rääkis Õisnurm.

Eurobio Lab OÜ direktor Svetlana Kelman lisas, et Tõllustes on põldu tootmiseks 5 ha.

“Taimedest me teeme ekstrakte, mida kasutame meie Natura Siberica Loves Estonia sarjades – sinine rukkilillega, oranž saialillega. Saialill on kasvatatud just Tõlluste mõisa põldudel,” täpsustas Kelman.

Loe edasi Meie Maast.